Stożkogłowi

(Coneheads)

komedia USA 1993  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Z planety Remulak na Ziemię przybywa para Stożkogłowych: Beldar i Prymatt. Mają do wykonania misję szpiegowską. Wypadek zmienia ich plany.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Z planety Remulak na Ziemię przybywa sympatyczna para Stożkogłowych: Beldar (Dan Aykroyd) i Prymatt (Jane Curtin) oraz ich córka Connie (Michelle Burke). Są bardzo sympatyczni, ale mają do wykonania tajną misję szpiegowską, która jest wstępem do inwazji na naszą planetę. Jednak niegroźny wypadek, do jakiego dochodzi podczas lądowania ich statku na Ziemi, zmienia ich plany. Czekając na pomoc, muszą przystosować się do panujących tu obyczajów. Osiedlają się w New Jersey. Okazuje się, że radzą sobie całkiem dobrze. Ludziom nie przeszkadza ich odmienny wygląd. Beldar znajduje pracę, a Connie idzie szkoły. W dziewczynie zakochuje się sąsiad (Ronnie Chris Farley). Stożkogłowi budzą jednak podejrzenia agenta Gormana Seedlinga (Michael McKean) i jego współpracownika Turnbulla. Także władca planety Remulak zaczyna niepokoić się o swoich podwładnych i losy powierzonej im misji. Zabawna komedia dla całej rodziny. Jej autorem jest Steve Barron, twórca takich obrazów jak: "Wojownicze żółwie ninja", "Pinokio" i "Merlin". W postać przybysza z planety Remulak, zmuszonego przez okoliczności do zamieszkania na przedmieściach New Jersey, Dan Aykroyd przez lata wcielał się w słynnym programie "Saturday Night Live".

Przybysze z obcej planety osiedlają się w New Jersey: niewybredna satyra na współczesną Amerykę wysnuta ze skeczu wymyślonego na potrzeby programu TV "Saturday Night Live". Humor dla wybranych. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...