Na dobre i na złe | odc. 855: Musimy sobie ufać

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Olena przyjmuje pacjentkę, której grozi amputacja nogi z powodu zapalenia kości. Gloria martwi się o Tadka, który pojechał do Ukrainy. Niebawem dochodzi do wybuchu i wolontariusz zostaje ranny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie swoich pacjentów, podejmując trudne decyzje. Także w życiu prywatnym mierzą się z licznymi wyzwaniami, przeżywając sukcesy i porażki.

W tym odcinku

Olena podpisuje z Agatą umowę i oficjalnie zostaje w szpitalu koordynatorką pomocy dla osób z Ukrainy. Pełna energii lekarka będzie organizować transporty, a nawet operować. Wkrótce Kosenko zajmuje się swoją pierwszą pacjentką, Nadią. Młodej Ukraince grozi amputacja nogi z powodu ropnego zapalenia kości. Paweł, usiłując przyspieszyć diagnozę pacjentki, prosi o pomoc kolegę laboranta, Miłosza, który wygląda jak sobowtór Piotra Korbana. Kierowca karetki Darek bagatelizuje u siebie silny ból nogi. Michał odkrywa, że cierpiący mężczyzna nie ma w kończynie pulsu. Gloria martwi się o Tadka, który pojechał do będącej pod ciągłym ostrzałem Ukrainy, aby pomóc potrzebującym w szpitalu polowym. Gdy przyjaciel pyta, czy chce zostać jego dziewczyną, ta bez zawahania się zgadza. Podczas ich kolejnej rozmowy dochodzi do wybuchu i wolontariusz zostaje ranny w brzuch. Szybko okazuje się, że nie ma możliwości załatwienia transportu. Po poszkodowanego postanawiają pojechać Michał i Olena. Kilka godzin wcześniej z Glorią kontaktuje się jej dawny kolega Szymon. Mężczyzna usiłuje zastraszyć dziewczynę i oczekuje od niej, aby odwzajemniła mu się za pomoc, jakiej jej kiedyś udzielił. Z kolei Blanka ponownie spotyka Mario, z którym spędza miły wieczór. Następnie, nieświadoma, że jej adorator należy do mafii, postanawia zaprosić mężczyznę do swojego domu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...