Herkules (5/8)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wojda i Sylwia spędzają namiętną noc. Niebawem muszą się zająć sprawą śmierci pewnej dziewczyny, której ciało znaleziono na torach. Pomaga im Herkules, który został konsultantem policyjnym.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Nowak (Rafał Maćkowiak) to genialny introwertyk. Marzy, żeby - podobnie jak ojciec - podjąć pracę w policji. Niestety, właśnie po raz dziesiąty nie zdaje praktycznego egzaminu, chociaż zna na wylot podręczniki do kryminologii oraz kryminalistyki, tak samo kodeksy czy regulaminy. Nie radzi sobie jednak z emocjami, ma też ograniczone zaufanie do każdego, kto nie jest nim. W dodatku nie zyskuje ani przy pierwszym poznaniu, ani potem. Sprawia wrażenie niezbyt miłej osoby. Natomiast Sylwia Mazur (Weronika Książkiewicz), będąca już funkcjonariuszką, nie radzi sobie najlepiej z prowadzeniem śledztw. Może zostać przeniesiona do wydziału gospodarczego. Ma skomplikowaną relację z szefem. Jej życiem rządzi chaos, ciągle pozostaje w biegu, bez makijażu lub modnych ubrań. Prowadzą ją przede wszystkim serce i intuicja. Po spotkaniu z Herkulesem szybko okaże się, że ona i on świetnie się uzupełniają.

W tym odcinku

Wojda i Sylwia spędzają namiętną noc. Niebawem muszą się zająć sprawą śmierci pewnej dziewczyny, której ciało znaleziono na torach. Pomaga im Herkules, który został konsultantem policyjnym. Matka ofiary nie ma pojęcia, gdzie córka przebywała ostatniej nocy. Okazuje się też, że utalentowana nastolatka miała w szkole trudne życie, co mogło ją skłonić do popełnienia samobójstwa. W komendzie niespodziewanie pojawiają się żona oraz dwie córki Jacka. Sylwii nie jest łatwo, widząc rodzinę kochanka. By rozładować napięcie, zaprasza ona Herkulesa na policyjną strzelnicę. Mężczyzna rezygnuje z kolejnej randki z Asią. Na koniec pełnego emocji dnia Mazur zastaje na progu mieszkania gości. Jeden z nich zostaje wyrzucony, drugi ucieka po poniżającym wyznaniu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...