Minuta ciszy (4)

serial obyczajowy Polska 2022  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Po aferze związanej z pogrzebem dziecka Zasada całkowicie się załamuje. Zamierza zamknąć swój zakład. 1 listopada idzie na grób Majora. Spotyka Celinę z Synkiem, którzy każą mu wziąć się w garść.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z prowincjonalnego miasteczka, dowiaduje się, że jego przyjaciel Czesław Major (Mieczysław Zbrojewicz) popełnił samobójstwo. Do tego właściciel jedynego w okolicy zakładu pogrzebowego odmawia zajęcia się jego pochówkiem. Wydarzenia te odmieniają spokojne życie Mietka. Zakłada on własną firmę, która ma zapewnić Czesławowi godne pożegnanie. Tym samym podejmuje nierówną walkę z lokalnym potentatem Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki). Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Odkrywa miejscowe układy i tajemnice skrywane latami przez mieszkańców niewielkiej społeczności. Wspierają go niepełnosprawna żona (Aleksandra Konieczna) i córka Majora (Karolina Bruchnicka).

W tym odcinku

Po aferze związanej z pogrzebem dziecka Zasada całkowicie się załamuje. Zamierza ostatecznie zamknąć swój zakład. Gdy 1 listopada idzie na grób Majora. Zjawiają się tam Celina z Synkiem i każą Mietkowi wziąć się w garść. Proponują pomoc w prowadzeniu biznesu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...