Upadek królestwa 5 (8)

(The Last Kingdom 5: Episode #5.8)

serial historyczny Wielka Brytania 2021  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Po spaleniu ciała Bridy Uhtred namawia Stiorrę, by wróciła z nim do Rumcofy. Dziewczyna stanowczo odmawia. Wypomina ojcu, że przez całe życie uciekał od odpowiedzialności, która na nim ciąży.

Oglądaj w telewizji

So 1.04 21:50
CANAL+ Serialelogo

Opis

Dalsze losy Uhtreda (Alexander Dreymon), syna saskiego szlachcica, którego wychowali najeźdźcy - mężni wikingowie. Trwa walka o władzę i wpływy. Król Edward (Timothy Innes) chce zjednoczyć Sasów. Uhtred ma ochraniać i wyszkolić na wojownika następcę tronu, Aethelstana. Lord Aethelm knuje spisek. Chce, by rządy objął jego wnuk, Aelfweard.

W tym odcinku

Po spaleniu ciała Bridy Uhtred namawia Stiorrę, by wróciła z nim do Rumcofy. Dziewczyna stanowczo odmawia. Wypomina ojcu, że przez całe życie uciekał od odpowiedzialności, która na nim ciąży. Także jego ludzie nie zamierzają dłużej mu towarzyszyć. Twierdzą, że ich misja się skończyła. Tymczasem kuzyn Uhtreda, Wihtgar, gości w swoim zamku Aethelhelma i Aelfwearda. Do fortecy zostaje sprowadzona także Aelfwynn. Niebawem zdradziecki lord ujawnia plany swojej rebelii. Ojciec Benedict rusza na południe, by ostrzec Uhtreda.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...