Giganci historii: Kazimierz Górski, trener wszech czasów i jego Orły (73)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Opowieść o legendarnym trenerze Kazimierzu Górskim. Najpierw dał Polakom olimpijskie złoto w Monachium. Dzięki niemu reprezentacja pierwszy raz po wojnie zagrała na mistrzostwach świata.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Opowieść o trenerze, Kazimierzu Górskim, który stał się legendą za życia. Najpierw dał Polakom olimpijskie złoto w Monachium, potem dzięki niemu nasza reprezentacja pierwszy raz po wojnie zagrała na mistrzostwach świata i wywalczyła trzecie miejsce, pokonując Brazylię.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...