Komisarz Alex 17: Bestia królowej (214)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W lesie pod Łodzią zostają znalezione zwłoki aktorki Ady. Alex doprowadza Wilczaka do narzędzia zbrodni. Przy denatce znajduje się także moneta inwestycyjna o nazwie Bestia Królowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpił poległego Górskiego, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

W lesie pod Łodzią zostają znalezione zwłoki młodej, początkującej aktorki Ady Wrońskiej. Alex doprowadza Wilczaka do narzędzia zbrodni, jakim jest duży nóż kuchenny. Przy denatce znajduje się także moneta inwestycyjna o nazwie Bestia Królowej. Leśniczy, który odkrył ciało, kieruje śledczych do chaty w lesie należącej do ojca zamordowanej. Adam i Marta przesłuchują Andrzeja Wrońskiego, jego partnerkę oraz przyjaciół. Wychodzi na jaw, że do zabójstwa doszło, gdy Ada wracała z odwiedzin u taty. Mężczyzna natychmiast rozpoznaje, że nóż, którym ją ugodzono, należał do niego. Wilczak i jego ludzie dowiadują się, że partnerka Andrzeja, Lila, również aktorka, zazdrościła Adzie talentu. W czasie sekcji zwłok okazuje się, że dziewczyna była w ciąży. Policjanci próbują ustalić ojca dziecka. Docierają do chłopaka Ady, Krisa Bergsena, studenta reżyserii. Mógł on zabić, ponieważ młoda Wrońska chciała go zostawić. Podejrzenia policjantów nie potwierdzają się. Funkcjonariusze wpadają za to na trop Marka Rosiaka, przyjaciela Andrzeja i dyrektora teatru, w którym Ada grała ostatnio. To mężczyzna okazuje się ojcem jej dziecka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...