Upadek królestwa 5 (6)

(The Last Kingdom 5: Episode #5.6)

serial historyczny Wielka Brytania 2021  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Uhtred informuje Edwarda o zdradzie Aethelhelma. Ten odwołuje armię. Każe zanieść wieści Duńczykom. Zanim Uhtred dociera na miejsce, ludzie Sigtryggra atakują Saksonów. Dochodzi do rzezi.

Oglądaj w telewizji

So 4.02 22:40
CANAL+ Serialelogo

Opis

Dalsze losy Uhtreda (Alexander Dreymon), syna saskiego saskiego szlachcica, którego wychowali najeźdźcy - mężni wikingowie. Trwa walka o władzę i wpływy. Król Edward (Timothy Innes) chce zjednoczyć Sasów. Uhtred ma ochraniać i wyszkolić na wojownika następcę tronu, Aethelstana. Lord Aethelm knuje spisek. Chce, by rządy objął jego wnuk, Aelfweard.

W tym odcinku

Uhtred informuje Edwarda o zdradzie Aethelhelma. Ten odwołuje swoją armię. Każe zanieść wieści Duńczykom. Zanim Uthred dociera na miejsce, ludzie Sigtryggra atakują Saksonów. Dochodzi do rzezi. Niebawem na miejsce przybywa Edward ze swoimi wojskami. Widząc, co się wydarzyło, rusza do boju. Aethelhelmowi udaje się uciec. Sigtryggr i Stiorra zostają schwytani. Uhtred błaga o ich uwolnienie. Edward zgadza się, ale stawia warunki - mają przyjąć chrzest i przyrzec mu wierność. Eadith przybywa do Buxton. Zamierza ostrzec Aelfwynn i Aelswith, że grozi im niebezpieczeństwo.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...