Upadek królestwa 5 (2)

(The Last Kingdom 5: Episode #5.2)

serial historyczny Wielka Brytania 2021  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Uthred i jego ludzie szykują się do odparcia ataku. Niebawem otrzymują niepokojące wieści. Wojownik wie, że Brida będzie szukała na nim zemsty. Tymczasem ona porywa i torturuje Sigtryggra.

Oglądaj w telewizji

Pt 31.03 20:55
CANAL+ Serialelogo

Opis

Dalsze losy Uhtreda (Alexander Dreymon), syna saskiego szlachcica, którego wychowali najeźdźcy - mężni wikingowie. Trwa walka o władzę i wpływy. Król Edward (Timothy Innes) chce zjednoczyć Sasów. Uhtred ma ochraniać i wyszkolić na wojownika następcę tronu, Aethelstana. Lord Aethelm knuje spisek. Chce, by rządy objął jego wnuk, Aelfweard.

W tym odcinku

Uhtred i jego ludzie szykują się do odparcia ataku. Niebawem otrzymują niepokojące wieści. Wojownik wie, że Brida będzie szukała na nim zemsty. Tymczasem ona porywa i torturuje Sigtryggra. Puszcza go wolno, ale w zamian chce, by pomógł jej dopaść Uhtreda. Lady Eadgifu prosi Edwarda, by zwrócił jej skradzione ziemie. Ten jest zafascynowany kobietą i nalega, by została na dworze. Lord Aethelhelm boi się, że wpływy jego rodziny słabną. Podżega do wojny między Wessexem i Northumbrią. Namawia Edwarda, by zaatakował podbity Eoferwic bez wsparcia Mercii.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...