Prawdziwe motywy: Figurka Wenus (22)

serial paradokumentalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Złodziej odurza chloroformem kolekcjonera sztuki w jego własnym domu. Kradnie dwa obrazy i drogocenną figurkę Wenus. Poszkodowany ubolewa nad utratą posążka, gdyż była to pamiątka po jego matce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Tulejowie pod nadzorem stanowczego komendanta rozwiązują najbardziej zawikłane zagadki. Tropy często prowadzą do bliskich ofiar - krewnych, partnerów i przyjaciół. Pod wpływem silnych emocji - zazdrości, miłości czy nienawiści - nawet oni dopuszczają się szokujących czynów. Policjanci Basia (Patrycja Potyralska), Darek (Jacek Mędrala), Michał (Ziemowit Wasielewski), Marian (Łukasz Pawlak), Irena (Katarzyna Ornatkiewicz), Nikola (Greta Burzyńska), Weronika (Sandra Stencel) i Konrad (Michał Wołczyk) nie dają się jednak zwieść pozorom. Zdeterminowani funkcjonariusze zawsze doprowadzają sprawy do końca.

W tym odcinku

Złodziej odurza chloroformem kolekcjonera sztuki, Wojciecha, w jego własnym domu i kradnie dwa obrazy i drogocenną figurkę Wenus. Wojciech ubolewa nad utratą posążka, gdyż była to pamiątka po jego matce i miała dla niego dużą wartość sentymentalną. Przypuszcza, że złodziejem jest inny kolekcjoner sztuki, Ignacy. Sąsiedzi poszkodowanego podejrzewają z kolei jego byłą żonę, ponieważ niedawno pojawiła się ona w pobliżu domu.

Występują

Twórcy

Ładuję...