Gra o tron 7: The Spoils of War (4)

(Game of Thrones 7: The Spoils of War)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2017  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Cersei układa się z Żelaznym Bankiem. Potrzebuje pieniędzy, by rozbudować flotę i armię. Baelish ofiarowuje Branowi sztylet z valyriańskiej stali, ten sam, którym niegdyś chciano go zamordować.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Walka o Żelazny Tron się zaostrza. Każdy z mieszkańców krainy Westeros pragnie objąć władzę nad siedmioma królestwami. Wszystkie rody, od knującego intrygi Południa, przez barbarzyński Wschód i mroźną Północ, toczą brutalną walkę o władzę. Każdy z zaangażowanych w rywalizację wie, że nie może kierować się sentymentami, jeśli chce zwyciężyć. Podczas gdy Cersei zasiada na tronie w Królewskiej Przystani, Jon musi znaleźć sposób na obronę Północy przed najazdem Innych. Do brzegów Westeros przybija także armia należąca do Daenerys, matki smoków i prawowitej władczyni krainy.

W tym odcinku

Cersei układa się z Żelaznym Bankiem. Potrzebuje pieniędzy, by rozbudować flotę i armię. Baelish ofiarowuje Branowi sztylet z valyriańskiej stali, ten sam, którym niegdyś chciano go zamordować. Meera żegna się z Branem. Jest rozżalona, że przyjaciel nie okazuje żadnych emocji. Ten wyjaśnia, że nie jest już Brandonem, lecz kimś zupełnie innym. Arya dociera do Winterfell i po latach spotyka ze swoim rodzeństwem. Jon pokazuje Daenerys malunki dzieci lasu znalezione w grotach. Opowiada o Innych i próbuje uświadomić jej zagrożenie, ale królowa wciąż żąda, by przysiągł jej posłuszeństwo. Wkrótce na Smoczą Skałę dociera wiadomość o klęsce Tyrellów. Daenerys postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dochodzi do konfrontacji Jona i Theona.

Nagrody

Złoty Glob - aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym

Występują

Twórcy

Ładuję...