Giganci historii: Generał Stanisław Maczek. Życie i działalność (39)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczestnicy zmierzą się z pytaniami o życie i dokonania znakomitego stratega i dowódcy, który z wykształcenia był filozofem. Generał Stanisław Maczek brał udział w dwóch wojnach światowych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Znakomity wódz i strateg z wykształcenia był filozofem. Do wojska przyciągnęła go pasja, a o jego wielkim talencie i zasługach mówił sam Józef Piłsudski. Generał Stanisław Maczek był uczestnikiem dwóch światowych konfliktów zbrojnych. Do historii przeszedł jako wybitny dowódca Pierwszej Dywizji Pancernej, z którą podczas II wojny światowej przeszedł szlak bojowy przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami o jego życie i dokonania.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...