Prawdziwe motywy: Palec (27)

serial paradokumentalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ilona Dolak przynosi na policję znaleziony na poboczu palec. Funkcjonariusze na miejscu natrafiają na portfel z dokumentami stolarza Mikołaja. Mieszkańcy wsi kierują podejrzenia na braci Niemczyków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Tulejowie pod nadzorem stanowczego komendanta rozwiązują najbardziej zawikłane zagadki. Tropy często prowadzą do bliskich ofiar - krewnych, partnerów i przyjaciół. Pod wpływem silnych emocji - zazdrości, miłości czy nienawiści - nawet oni dopuszczają się szokujących czynów. Policjanci Basia (Patrycja Potyralska), Darek (Jacek Mędrala), Michał (Ziemowit Wasielewski), Marian (Łukasz Pawlak), Irena (Katarzyna Ornatkiewicz), Nikola (Greta Burzyńska), Weronika (Sandra Stencel) i Konrad (Michał Wołczyk) nie dają się jednak zwieść pozorom. Zdeterminowani funkcjonariusze zawsze doprowadzają sprawy do końca.

W tym odcinku

Pochodząca ze wsi Karłowo Ilona Dolak przynosi na policję znaleziony na poboczu palec. Funkcjonariusze udają się na miejsce i dokonują kolejnego ważnego odkrycia. Został tam porzucony portfel z dowodem osobistym należącym do stolarza Mikołaja Brzózki. Mieszkańcy wioski uważają, że sprawcami tego strasznego zdarzenia mogą być bracia Niemczykowie. Starszy z nich, Olaf, niedawno opuścił więzienie po 9 latach odsiadki. Był skonfliktowany z Mikołajem za to, że nie zgodził się wykonać kuchni dla jego brata, Ernesta. Cień podejrzenia pada też na sąsiada stolarza, Edwarda Karasia. Panowie niedawno spotkali się w sądzie i Karaś przegrał sprawę. Wkrótce stróże prawa dokonują kolejnego odkrycia - ktoś zdewastował dom Mikołaja, a w stolarni jest krew.

Występują

Twórcy

Ładuję...