Prawdziwe motywy: Koszt zdrady (28)

serial paradokumentalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

18-letni Karol zostaje pobity i raniony nożem. Śledczy znajdują w mieszkaniu poszkodowanego sporą ilość gotówki. Matka nie potrafi wyjaśnić, skąd syn ma pieniądze. Sama z trudem wiąże koniec z końcem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Tulejowie pod nadzorem stanowczego komendanta rozwiązują najbardziej zawikłane zagadki. Tropy często prowadzą do bliskich ofiar - krewnych, partnerów i przyjaciół. Pod wpływem silnych emocji - zazdrości, miłości czy nienawiści - nawet oni dopuszczają się szokujących czynów. Policjanci Basia (Patrycja Potyralska), Darek (Jacek Mędrala), Michał (Ziemowit Wasielewski), Marian (Łukasz Pawlak), Irena (Katarzyna Ornatkiewicz), Nikola (Greta Burzyńska), Weronika (Sandra Stencel) i Konrad (Michał Wołczyk) nie dają się jednak zwieść pozorom. Zdeterminowani funkcjonariusze zawsze doprowadzają sprawy do końca.

W tym odcinku

Osiemnastolatek Karol Gruziński został pobity i raniony nożem. Za osiedlowym śmietnikiem znajduje go kolega z klasy, Jasiek. Śledczy udają się do mieszkania Karola, gdzie znajdują sporą ilość gotówki. Mama Karola twierdzi, że nic nie wiedziała o tych pieniądzach, nie wie również, skąd syn je wziął. Sama z trudem wiąże koniec z końcem i na pewno nie daje Karolowi tak dużego kieszonkowego. Okazuje się, że już poprzedniego dnia chłopak padł ofiarą pobicia. Funkcjonariusze udają się też do szkoły, by przesłuchać kolegów ofiary. Jeden z nich, Mateusz, daje im ważną wskazówkę.

Występują

Twórcy

Ładuję...