Giganci historii: Nowy ład w Europie - lata 1943-1948 (31)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Klęski wojsk niemieckich pod Stalingradem i Kurskiem odwróciły w 1943 roku losy II wojny światowej. Przywódcy koalicji antyhitlerowskiej mogli przystąpić do snucia planów na przyszłość.

Oglądaj w telewizji

Pt 19.08 12:15
TVP Kultura 2logo
Wt 23.08 5:35
TVP Kultura 2logo

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Klęski wojsk niemieckich pod Stalingradem i Kurskiem w 1943 roku odwróciła bieg II wojny światowej. Przywódcy koalicji antyhitlerowskiej mogli przystąpić do omawiania przyszłości. Premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, prezydent Stanów Zjednoczonych Franklin Delano Roosevelt oraz rosyjski dyktator Józef Stalin spotkali się w tym celu na serii konferencji. Zdecydowali wtedy nie tylko o losie Niemiec, ale całego kontynentu.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...