Wikingowie 2 (17)

(Vikings: Boneless)

serial historyczny Kanada/​Irlandia 2014  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Spełnia się ostatnia przepowiednia księżnej Aslaug. Ragnar i Horik mają odmienne zdania co do rzeczywistego celu wyprawy do Wessex.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie Ragnara Lodbroka (Travis Fimmel), który toczy zaciętą walkę o władzę. Piętrzące się problemy sprawiają, że wojownik zawiera sojusz z królem Horikiem (Donal Logue). Tym samym przeciwstawia się jarlowi Gotalandii, a także swojemu bratu, Rollo (Clive Standen). Ryzykowna decyzja może zaważyć na jego małżeństwu z Lagerthą (Katheryn Winnick). Wraz z rozwojem wydarzeń rodzą się kolejne spiski, dochodzi do krwawych starć.

W tym odcinku

Księżniczka Aslaug przygotowuje się do kolejnego porodu. Wkrótce wydaje na świat syna. Wtedy również spełnia się jej ostatnie proroctwo. Zgodnie z przypuszczeniami chłopiec okazuje się kaleką i prawdopodobnie nigdy nie będzie chodził. Ragnar chce zabić dziecko, by oszczędzić mu cierpień. Nie potrafi jednak tego zrobić. Chłopiec otrzymuje imię Ivar. Wkrótce potem Ragnar, Horik oraz Lagertha wyruszają do Wessex. Każdy z uczestników wyprawy ma jednak inny pomysł na rozprawienie się z wrogiem. Horik marzy o tym, by zgładzić króla Egberta, tymczasem jego sojusznicy są skłonni negocjować. Tymczasem w obozie wikingów pojawiają się posłowie. Jednym z nich jest syn władcy. Mężczyzna pokazuje Ragnarowi bransoletę, która należała do Athelstana. Wódz wikingów jest przekonany, że przyjaciel nadal żyje.

Występują

Twórcy

Ładuję...