Notacje: Jacek Fedorowicz. Syn wroga ludu

cykl dokumentalny Polska 2011  b.o.

W skrócie

Sylwetka Jacka Fedorowicza, popularnego aktora i satyryka. W drugiej połowie lat 60. współtworzył z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe, m.in: 'Poznajmy się'i 'Małżeństwo doskonałe'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Sylwetka Jacka Fedorowicza, popularnego aktora i satyryka. W czasie studiów współpracował on m.in. z gdańskim radiem. W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe" oraz "Kariera i Runda". W latach 70. był współautorem magazynu satyrycznego "60 minut na godzinę" nadawanego w radiowej Trójce. Wraz z Piotrem Skrzyneckim prowadził pierwszy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. i 70. często występował na estradzie. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu. Wrócił na ekran w latach 90. Widzowie pamiętają go przede wszystkim jako prowadzącego satyryczny "Dziennik Telewizyjny". W 2006 Jacek Fedorowicz odszedł z Telewizji Polskiej.

Zobacz także

Ładuję...