Notacje: Danuta Michałowska. Karol w roli byka

cykl dokumentalny Polska 2009  b.o.

W skrócie

Danuta Michałowska była aktorką, deklamatorką, reżyserem i pedagogiem. W 1961 roku założyła Teatr Jednego Aktora, który po wyborze Karola Wojtyły na papieża przekształciła w teatr religijny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Danuta Michałowska była aktorką, deklamatorką, reżyserem i pedagogiem. W 1961 roku założyła Teatr Jednego Aktora, który po wyborze Karola Wojtyły na papieża przekształciła w teatr religijny. Zmieniła też jego nazwę na Teatr Jednego Słowa. W dorobku scenicznym artystki znalazły się m.in. role Tatiany w "Eugeniuszu Onieginie", Telimeny w "Panu Tadeuszu" czy Muzy Wschodu w "Beniowskim". W 2008 roku aktorka otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Krakowa.

Zobacz także

Ładuję...