Giganci historii: Marian Hemar i jego epoka (25)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Autor ponad dwóch tysięcy tekstów i kompozytor stworzył wiele uwielbianych szlagierów. 'Nikt, tylko ty', 'Kiedy znów zakwitną białe bzy' czy 'Upić się warto' znają całe pokolenia Polaków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Autor ponad dwóch tysięcy wybitnych tekstów i kompozytor stworzył wiele uwielbianych przez publiczność szlagierów. "Nikt, tylko ty", "Kiedy znów zakwitną białe bzy" czy "Upić się warto" znają całe pokolenia Polaków. Był też satyrykiem, poetą, autorem fraszek, a także scenariuszy do filmów i sztuk teatralnych. Studiował filozofię i medycynę, kochał kobiety, szybkie samochody i modę. Tłumaczył Horacego i Szekspira. Jego życiorys, podzielony między Lwów, Warszawę i Londyn, z wielką karierą, wojną i emigracją w tle, to także gotowy scenariusz na kinowy przebój.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...