Giganci historii: Egzamin z trylogii Henryka Sienkiewicza (24)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę na temat trylogii Henryka Sienkiewicza. Zmierzą się z pytaniami dotyczącymi m.in. bohaterów, sporów wokół dzieła i jego odbioru przez kolejne pokolenia Polaków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę na temat trylogii Henryka Sienkiewicza. Jej akcja przedstawia burzliwe wydarzenia, do jakich doszło w XVII wieku. Rzeczypospolita stała się wówczas nie tylko celem ataków Turków i Szwedów. Jej wewnętrznemu bezpieczeństwu zagrażał bunt Kozaków. Śmiałkowie zmierzą się z pytaniami dotyczącymi m.in. bohaterów słynnego cyklu, sporów wokół dzieła oraz odbioru "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego" przez kolejne pokolenia Polaków.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...