Giganci historii: Napoleon Bonaparte. Życie i wojny (23)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Syn ubogiego adwokata z Korsyki został cesarzem Francji. Napoleon był doskonałym strategiem i innowatorem sztuki wojennej. Ze swoją armią był o stóp egipskich piramid i na karaibskich wyspach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Syn ubogiego adwokata z Korsyki został cesarzem Francji, najpotężniejszym władcą Europy i ikoną historii. Sprawił, że jego ojczyzna stała się prawdziwą potęgą. Był doskonałym strategiem, dowódcą i innowatorem sztuki wojennej. Toczył wojny z Anglią, Austrią, Prusami i Rosją. Ze swoją armią był u stóp egipskich piramid i na karaibskich wyspach. Zreformował państwo, wprowadzając kodeks praw. Dla jednych Napoleon Bonaparte był militarnymi politycznym geniuszem, dla innych - despotą. Uczestnicy programu sprawdzą, ile wiedzą o jego życiu i dokonaniach.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...