Komisarz Alex 17: Wykaz połączeń (212)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wracający z Anglii Andrzej Mielczarek zostaje znaleziony martwy w lotniskowej toalecie. Policjanci ustalają, że był w Londynie pośrednikiem pracy. Tuż przed startem miał scysję z innym pasażerem.

Oglądaj w telewizji

Śr 11.10 13:20
TVP HDlogo

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpił poległego Górskiego, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Wracający z Anglii Andrzej Mielczarek zostaje znaleziony martwy w lotniskowej toalecie. Policjanci ustalają, że mężczyzna był w Londynie pośrednikiem pracy dla Polaków. Od załogi samolotu funkcjonariusze dowiadują się, że tuż przed startem zmarły miał scysję z innym pasażerem, Januszem Zalewskim, który po pijanemu twierdził, że Mielczarek jest mu winien pieniądze. Podejrzany trafia na przesłuchanie. Jest zaskoczony śmiercią Andrzeja. Opowiada, jak denat załatwiał rodakom doraźne prace, ale przy tym brał olbrzymie prowizje za pośrednictwo. Tymczasem przychodzą wyniki sekcji zwłok Mielczarka. W jego organizmie wykryto ślady digoxinu - substancji przyspieszającej akcję serca. Leon uważa, że to dziwnie, ponieważ Andrzej miał chorobę wieńcową, a ten preparat w połączeniu z jego lekami mógł spowodować zgon. Od żony mężczyzny policjanci dowiadują się, że miał on w Londynie kochankę, Agatę Nowicką. Na żądanie małżonki zakończył z nią znajomość. Okazuje się, że na liście pasażerów, obok miejsca ofiary, widnieje także nazwisko jego młodszej przyjaciółki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...