Świadek oskarżenia (3-ost.)

(The Witness for the Prosecution)

film kryminalny Wielka Brytania/​USA 2016  od 16 lat

W skrócie

W trakcie przesłuchania ukochanej Leonarda w sądzie dochodzi do zwrotu akcji. Romaine zostaje zdyskredytowana, Vole oczyszczony z zarzutów, a o morderstwo zamożnej wdowy oskarżona zostaje służąca.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 20., Londyn. Nieznany sprawca morduje bogatą i powszechnie szanowaną wdowę, Emily French (Kim Cattrall). Wszystkie tropy zdają się prowadzić do czarującego Leonarda Vole'a (Billy Howle), który jest jedynym spadkobiercą zmarłej staruszki. O jego winie zaświadcza w swoich zeznaniach Janet McIntyre (Monica Dolan), wierna służąca ofiary. Jedynie ukochana Leonarda, Romaine Heilger (Andrea Riseborough), wie, jak przechytrzyć prokuratora, zdyskredytować akt oskarżenia i tym samym ocalić Vole'a przed wyrokiem. Na podstawie opowiadania Agaty Christie pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął nominowany do BAFT-y Julian Jarrold, a w głównych rolach wystąpili m.in. kandydat do Złotego Globu Toby Jones, zdobywczyni tej statuetki Kim Cattrall oraz Andrea Riseborough, dwukrotnie nominowana do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

W trakcie przesłuchania ukochanej Leonarda w sądzie niespodziewanie dochodzi do zwrotu akcji. Romaine zostaje zdyskredytowana, Vole oczyszczony z zarzutów, a o morderstwo zamożnej wdowy oskarżona zostaje służąca zmarłej. John Mayhew cieszy się, że udało mu się ocalić Leonarda, a także przy okazji zyskać sławę i szacunek. Radca prawny wyjeżdża wraz ze swoją żoną na urlop do Francji. Niespodziewane spotkanie burzy jednak pozorne szczęście i spokój mężczyzny.

Występują

Twórcy

Ładuję...