Na dobre i na złe | odc. 850: Miecz Temidy

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tretter odwiedza Wilczewskiego w areszcie. Siekierski spotyka się z prawniczką Ewą, z którą miał romans. Kobieta podejrzewa, że dawny ukochany próbuje zemścić się na Michale za śmierć córki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie swoich pacjentów, podejmując trudne decyzje. Także w życiu prywatnym mierzą się z licznymi wyzwaniami, przeżywając sukcesy i porażki.

W tym odcinku

Tretter odwiedza Wilczewskiego w areszcie i stara się wesprzeć załamanego kolegę. Innym razem Stefan spotyka się też z mężczyzną, który rzekomo widział, jak Wilczewski wchodził na klatkę schodową tuż za Korbanem. Lekarzowi udaje się zdobyć dowód na to, że składający zeznania senior jednak kłamał. Podejrzewa u pana Bogdana zaćmę. Tymczasem Siekierski spotyka się z prawniczką Ewą, z którą mężczyzna miał kiedyś romans. Kobieta podejrzewa, że jej dawny ukochany próbuje zemścić się na Michale za śmierć ich dwunastoletniej córki. Dziewczynka chorowała na przepuklinę, a Wilczewski wchodził w skład lekarzy, którzy operowali dziecko. Ewa przekazuje informacje Tretterowi, który z kolei donosi o wszystkim Falkowiczowi. Następnego dnia prokurator ponownie ściera się w sądzie z oskarżonym o śmierć Korbana lekarzem. Falkowicz zabierze głos w sprawie, powołując się na badania wzroku pana Bogdana, które wskazują na zaćmę. W finale Michał odzyskuje wolność i zostaje oczyszczony z zarzutów. Do Leśnej Góry trafia żona wpływowego biznesmena Damiana Wiktorowa, Karolina. Okazuje się, że mężczyzna wmówił swojej ukochanej, że choruje na nowotwór, którego jednak nie powinna leczyć w szpitalu, ale musi poddać się medycynie alternatywnej. Gdy mąż pacjentki zjawia się na oddziale, między nim a doktor Gawryło wywiązuje się ostry spór. Lekarka zauważa także liczne siniaki na ciele pacjentki, które mogą wskazywać na to, że jest ona ofiarą przemocy domowej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...