Katastrofy w przestworzach: Tragedia nad Teksasem (76)

(Air Crash Investigation: Break-Up Over Texas)

serial dokumentalny Kanada 2011-2012  od 12 lat

W skrócie

11 września 1991 roku samolot lecący do Houston rozbija się w pobliżu lotniska. Ginie 14 osób. Eksperci podejrzewają wybuch bomby. Nagrania z czarnych skrzynek nie przynoszą wyjaśnienia.

Oglądaj w telewizji

Czw 16.02 12:55
Stopklatkalogo

Opis

Jedenasta seria serialu, którego twórcy starają się rozwiązać zagadki tragicznych katastrof lotniczych. Dzięki nowoczesnej grafice komputerowej, wywiadom ze świadkami i opiniom ekspertów zostaną odtworzone zdarzenia, które wydarzyły się tuż przed tragedią. Zobacz, jak doszło do najgłośniejszych katastrof lotniczych ostatnich lat. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów lotnictwa oraz ocalałych pasażerów i świadków tragicznych zdarzeń.

W tym odcinku

11 września 1991 roku. Samolot lecący z Laredo do Houston w Teksasie przygotowuje się do lądowania. Nagle maszyna zaczyna spadać i rozbija się w pobliżu lotniska. Ginie 14 osób. Wrak samolotu jest tak zniszczony, że trudno rozpoznać jego prawdziwy kształt. Początkowo badacze podejrzewają wybuch bomby na pokładzie. Po odsłuchaniu nagrań z czarnych skrzynek okazuje się jednak, że nikt z członków załogi przed katastrofą nie spodziewał się nawet, że do niej dojdzie.

Zobacz także

Ładuję...