Świadek oskarżenia (2/3)

(The Witness for the Prosecution)

film kryminalny Wielka Brytania/​USA 2016  od 16 lat

W skrócie

John Mayhew namawia znanego adwokata do obrony oskarżonego o zabójstwo wdowy Leonarda. Prawnik ma nadzieję, że przydatne okażą się zeznania partnerki Vole'a. Kobieta staje się świadkiem oskarżenia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 20., Londyn. Nieznany sprawca morduje bogatą i powszechnie szanowaną wdowę, Emily French (Kim Cattrall). Wszystkie tropy zdają się prowadzić do czarującego Leonarda Vole'a (Billy Howle), który jest jedynym spadkobiercą zmarłej staruszki. O jego winie zaświadcza w swoich zeznaniach Janet McIntyre (Monica Dolan), wierna służąca ofiary. Jedynie ukochana Leonarda, Romaine Heilger (Andrea Riseborough), wie, jak przechytrzyć prokuratora, zdyskredytować akt oskarżenia i tym samym ocalić Vole'a przed wyrokiem. Na podstawie opowiadania Agaty Christie pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął nominowany do BAFT-y Julian Jarrold, a w głównych rolach wystąpili m.in. kandydat do Złotego Globu Toby Jones, zdobywczyni tej statuetki Kim Cattrall oraz Andrea Riseborough, dwukrotnie nominowana do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

John Mayhew namawia znanego adwokata do obrony oskarżonego o zabójstwo wdowy Leonarda. Prawnik ma nadzieję, że przydatne okażą się zeznania partnerki Vole'a, Romaine (Andrea Riseborough). Ostatecznie ukochana mężczyzny pogrąża Leonarda i na dodatek staje się świadkiem oskarżenia. Wydaje się, że jego los jest przesądzony.

Występują

Twórcy

Ładuję...