Rolnicy - Tak się żyje u nas na wsi (53)

serial dokumentalny Polska 2019-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Grzegorz zaczyna dzień na zielonym Podlasiu wraz z mamą Jadwigą i sąsiadką Ulą. Tymczasem w Drawnie do wyjazdu w pole szykują się Buchajczykowie. Łukasz będzie dzisiaj prowadzić nowoczesną prasę.

Oglądaj w telewizji

So 8.10 19:00
Polsat Playlogo

Opis

Zawód rolnika jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najtrudniejszych w Polsce. Trzeba pracować przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, wstawać o 4 rano i kłaść się spać o 23. Rolnik musi oporządzić gospodarstwo domowe, zwierzęta, a także pole. Nie ma wolnych weekendów, a nawet dni. W serii "Rolnicy" przedstawione są m.in. trudy pracy na gospodarstwie. Każdego z bohaterów cechuje wytrwałość, pracowitość, hart ducha, cierpliwość i miłość do przyrody.

W tym odcinku

Grzegorz Sawicki zaczyna dzień na zielonym Podlasiu. Dziś będą mu pomagać mama Jadwiga i sąsiadka Ula. Tymczasem w Drawnie do wyjazdu w pole szykują się Buchajczykowie. Łukasz będzie dzisiaj prowadzić nowy nabytek - nowoczesną prasę. W gospodarstwie państwa Dziewiątkowskich tata Ryszard i córka Paulina wybierają się na bujne o tej porze roku pastwiska. W Rgielsku tej wiosny wspaniale obrodziły zioła. I właśnie nad nimi pochylą się dzisiaj pani Anna i pan Aleksander Olejniczakowie.

Zobacz także

Ładuję...