Zakochaj się w Polsce: Wadowice (237)

magazyn Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Turystów do Wadowic przyciąga osoba Karola Wojtyły. Twórcy zaczynają zwiedzanie miasta od szkoły, do której chodził późniejszy Ojciec Święty. Przed jego domem zaczyna się szlak śladami Jana Pawła II.

Oglądaj w telewizji

Pt 31.05 4:35
TVP HDlogo

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Turystów do Wadowic przyciąga osoba Karola Wojtyły. Twórcy zaczynają zwiedzanie miasta od rynku, gdzie późniejszy Ojciec Święty grał w piłkę, chodził do kościoła parafialnego oraz do szkoły. Przed domem, w którym mieszkał Karol Wojtyła, zaczyna się szlak śladami Jana Pawła II. Wadowice otoczone są łagodnymi wzniesieniami, a pobliskie szlaki turystyczne zachęcają piechurów z każdej grupy wiekowej.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...