Giganci historii: Konstytucja 3 Maja (30)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, po amerykańskiej, i pierwszą w Europie, przed francuską, ustawą zasadniczą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Oglądaj w telewizji

Pt 12.08 12:15
TVP Kultura 2logo
Wt 16.08 5:45
TVP Kultura 2logo

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, po amerykańskiej, i pierwszą w Europie, przed francuską, nowoczesną ustawą zasadniczą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Przetłumaczona na języki francuski, angielski i niemiecki zyskała uznanie w Europie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...