Czeskie śniadanie: Szpital na peryferiach: Rozwód (5)

(Nemocnice na kraji města: Rozvod)

serial obyczajowy Czechosłowacja 1977-1981  od 12 lat

W skrócie

Ordynator Sova zostaje wezwany na sprawę rozwodową syna. Żona doktora Błażeja prosi męża, by zwolnił siostrę Irinę ze szpitala.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy jednej z czechosłowackich klinik z poświęceniem leczą kolejnych pacjentów. Jest wśród nich ordynator ortopedii, doktor Sova (Ladislav Chudík), jego zastępca Sztrosmajer (Milos Kopecký), a także siostra Hunkova (Iva Janžurová). Medycy zmagają się z wieloma problemami zawodowymi i osobistymi, ale w ich życiu nie brakuje również radosnych chwil. W pierwszym odcinku syn doktora Sovy, Karel (Ladislav Frej), świętuje rocznicę ślubu. Podczas przyjęcia dochodzi do kłótni. Do pracy w szpitalu zostaje przyjęta nowa lekarka Elżbieta Czenkova (Eliska Balzerová). Lekarze próbują pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, który okazuje się członkiem reprezentacji kraju w hokeju na lodzie.

W tym odcinku

Ordynator Sova zostaje wezwany do sądu na sprawę rozwodową swojego syna. Żona doktora Błażeja żąda od siostry Iny, aby przestała uwodzić jej męża. Jednocześnie prosi męża, by zwolnił pielęgniarkę ze szpitala. Mężczyzna obiecuje zakończyć romans, ale odmawia wyrzucenia kochanki z pracy. Przemysław Rezek dowiaduje się, że operacja, którą przeszedł, jest dopiero pierwszą częścią leczenia. Informacja, że czeka go jeszcze jeden zabieg, powoduje, że pacjent popada w depresję. Otuchy dodaje mu doktor Czenkova. Współlokatorka Elżbiety, doktor Kralova, postanawia się wyprowadzić.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...