Komisarz Alex 17: Morderstwo z premedytacją (209)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Współwłaścicielka kliniki podologicznej umiera w szpitalu w ciągu kilku godzin od przyjęcia na oddział. Siostra kobiety uważa, że doszło do zbrodni. Kontaktuje się z komendantem Mędrzakiem.

Oglądaj w telewizji

Pt 6.10 13:20
TVP HDlogo

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpił poległego Górskiego, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Podolog i współwłaścicielka kliniki podologicznej. Nina Bandurska umiera w szpitalu w ciągu kilku godzin od zasłabnięcia. Siostra kobiety, Alina, uważa, że jej śmierć nie była naturalna. Lekarka nigdy nie skarżyła się na problemy ze zdrowiem. Alina kontaktuje się z komendantem Stanisławem Mędrzakiem i prosi go, by przyjrzał się tej sprawie. Sekcja zwłok wykazuje, że Nina miała we krwi dużą ilość toksycznej kolchicyny. Substancja jest również lekiem na dnę moczanową, jednak Bandurska nie była chora. Policjanci utwierdzają się w przekonaniu, że została zamordowana. Niebawem dostają anonim, z którego wynika, że Ninę zabił jej syn Kostek. Funkcjonariusze znajdują w jego samochodzie fiolkę z kolchicyną. Sprawdzają, czy rzeczywiście chłopak ma coś wspólnego z tragedią.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...