Lombard. Życie pod zastaw 10 (517)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Marek przygotowuje się na ewentualną klęskę żywiołową i wojnę. Jego żona zbiera pieniądze na leki dla syna. Zastawia należące do męża łuki strzeleckie. Mężczyzna postanawia się odegrać.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy i właściciele lombardu na Cichej mają jak zawsze ręce pełne pracy. Nowi i stali klienci przynoszą rozmaite przedmioty, np. kulki antystresowe, oldschoolową prasę do owoców czy stylowy motocykl. Również w ich życiu osobistym wiele się dzieje. Andżelika i Mariusz niebawem mają wziąć ślub, jednak zachowanie Julki, córki mężczyzny z poprzedniego związku, kładzie się cieniem na ich codzienności. Również do kobiety wracają nierozwiązane sprawy z przeszłości. Tymczasem Kazimierz i Beata odzyskują uprowadzonego wnuczka, Sebusia, i synową. Barski nie zamierza tracić jednak czujności. Chce mieć oko na Ryżego. Lolek i Marta z kolei poważnie myślą o założeniu rodziny. Czeka ich wiele zaskoczeń.

W tym odcinku

Marek Kruzowicz przygotowuje się na ewentualną klęskę żywiołową i wojnę. Zbiera zapasy, potrafi rozpalić ognisko itp. Aby przearanżować piwnicę na schron, poświęcił wszystkie oszczędności. Jego żona musi tymczasem zebrać pieniądze na leki dla 10-letniego syna, Kuby. W tym celu zastawia należące do męża łuki strzeleckie. Aby odegrać się na kobiecie, Marek bez informowania żony zabiera syna na wycieczkę. W pośpiechu zapomina o inhalatorze Kuby. Paprot i Rolecki chcą wydać honorarium za pomoc policji w lombardzie. Kupują farby i sprzęt malarski. Planują odnowić mieszkanie Wiśniewskiej oraz pojechać zimą na narty. Sanak żąda od Mariusza i Wirskiego przyspieszenia terminu zamachu.

Występują

Twórcy

Ładuję...