Giganci historii: Juliusz Cezar - życie i podboje (59)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gajusz Juliusz Cezar był nieustraszonym wodzem z duszą poety. Legendę o władcy podsycały jego romans z Kleopatrą i okoliczności śmierci. Uczestnicy programu sprawdzą swoją wiedzę o tej postaci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Gajusz Juliusz Cezar był nieustraszonym wodzem z duszą poety. Podbił Galię, wyprawiał się daleko poza granice imperium rzymskiego, za Ren i do Brytanii. Tworzył też dzieła literackie. Legendę o wielkim Cezarze, dla którego wzorem był Aleksander Wielki, podsyca jego romans ze słynącą z urody królową Egiptu Kleopatrą, oraz to, że zginął od ciosów nożem z rąk dawnych przyjaciół. Uczestnicy programu sprawdzą swoją wiedzę o tej postaci.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...