Policjantki i Policjanci (880)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zieliński prosi funkcjonariuszy, by przyjrzeli się kontaktom sędziego, którego podejrzewa o korupcję. Stróże prawa interweniują też w szkole. Matka oskarżyła higienistkę o kłamstwo w kwestii wszawicy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy członków dwóch załóg policyjnych, które patrolują dzielnice Wrocławia i każdego dnia walczą z przestępczością. Praca funkcjonariuszy przeplata się z ich osobistymi problemami. Szymon (Paweł Monsiel) musi zmierzyć się z perspektywą rozwodu. Czekają go też kłopoty ze zbuntowaną podopieczną z ośrodka resocjalizacyjnego dla trudnej młodzieży. Funkcjonariusz może liczyć na wsparcie Miłosza (Paweł Kowalczyk). Natalię (Anna Bosak), która wreszcie ułożyła sobie życie, czeka wiele szczęśliwych chwil w małżeństwie z Arkiem (Paweł Parczewski), ale też sporo napięć na patrolach z Wojtkiem (Bartłomiej Piekarski). Kolega po fachu nie może jej wybaczyć, że zastrzeliła jego ukochaną.

W tym odcinku

Zieliński szuka pomocy na komendzie. Podczas rozprawy, w której uczestniczył, sędzia wypuścił na wolność dilera narkotykowego. To nie pierwszy taki przypadek. Prokurator jest przekonany, że ma do czynienia z łapownikiem, dlatego prosi funkcjonariuszy, by przyjrzeli się jego kontaktom sędziego. Sprawa jest delikatna. Załoga rozpoczyna dochodzenie, podczas którego przekonuje się, że czasem zemsta jest silniejszym motorem działania niż duże pieniądze. Tego dnia stróże prawa interweniują też w sprawie kłótni w szkole. Niezadowolona matka oskarża higienistkę o kłamstwo w kwestii wszawicy u dziecka. Tymczasem Wojtek jest w trudnej sytuacji. Coraz więcej tropów w sprawie wypadku prowadzi do niego.

Występują

Zobacz także

Ładuję...