Sven Hjerson: Blackout, część 1 (1)

(Agatha Christie's Hjerson)

serial kryminalny Szwecja 2021
zdjęcie

W skrócie

Klara Sanberg zwraca się do Svena Hjersona z propozycją realizacji programu o przestępstwach na promie. Kiedy zamordowana zostaje dziennikarka, okazuje się, że na pokładzie jest wielu podejrzanych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sven Hjerson (Johan Rheborg) był niegdyś specjalistą w dziedzinie profilowania kryminalistycznego. Zamknięty w sobie, enigmatyczny mężczyzna w czasie swojej kariery zawodowej brał udział w wielu głośnych śledztwach. Niespodziewanie wycofał się z pracy. Gdy dowiaduje się o śmierci swojej matki, po raz pierwszy od ponad 30 lat wraca na Wyspy Alandzkie. Podczas podróży promem dochodzi do zabójstwa. Zamordowana zostaje młoda dziennikarka. Hjerson niechętnie zgadza się zająć sprawą. W śledztwie pomaga mu Klara Sandberg (Hanna Alström), odważna i pełna empatii producentka kiepskich programów telewizyjnych. Kobieta chce stworzyć nowy cykl kryminalny o prawdziwych zbrodniach. Do współpracy zamierzała zwerbować właśnie Hjersona. Teraz nadarza się okazja do poznania go i przekonania do projektu, który ma być punktem zwrotnym jej kariery. Sven Hjerson to postać literacka stworzona przez inną fikcyjną osobę, autorkę kryminałów Ariadne Oliver z powieści Agathy Christie o detektywie Herkulesie Poirot. Główne role w serialu zagrali Johan Rheborg i Hanna Alström.

W tym odcinku

Klara Sanberg (Hanna Alström) zwraca się do Svena Hjersona (Johan Rheborg) z propozycją realizacji programu o przestępstwach na promie. Kiedy zamordowana zostaje dziennikarka, okazuje się, że na pokładzie jest wielu podejrzanych.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...