Giganci historii: Jan III Sobieski. Panowanie w cieniu ekspansji tureckiej (44)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Największy wódz pośród polskich monarchów, Jan III Sobieski, był pogromcą tureckiej potęgi i obrońcą chrześcijaństwa. Na tron wyniosły go spektakularne zwycięstwa i nieprzeciętna inteligencja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Największy wódz pośród polskich monarchów, zwany Lwem Lechistanu Jan III Sobieski, był pogromcą tureckiej potęgi i obrońcą chrześcijaństwa. Wielki znawca sztuki wojennej biegle władał kilkoma językami. Na tron wyniosły go spektakularne zwycięstwa i nieprzeciętna inteligencja. Świadectwem jego miłości do Marysieńki pozostają zaś słynne listy, które ujawniają nie tylko uczucia genialnego stratega, ale też szczegóły dotyczące prowadzonych przez niego kampanii. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi jego panowania w cieniu tureckiej ekspansji.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...