Giganci historii: Józef Piłsudski. Życie i działalność (32)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Różne oblicza Józefa Piłsudskiego. Jego cięty język budził kontrowersje, a skuteczność działań - respekt. Z Romanem Dmowskim spierał się o wizję Polski. Marzył o niepodległym kraju.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Różne oblicza Józefa Piłsudskiego. Jego cięty język budził kontrowersje, a skuteczność działań respekt. Z Romanem Dmowskim spierał się o wizję Polski. Marzył o niepodległym kraju. Marszałek popełniał też błędy, a mimo to jest uważany za największego polskiego polityka XX wieku.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...