Giganci historii: Bitwa Warszawska (1)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tematem tego odcinka jest Bitwa Warszawska. Przeszła ona do historii, ponieważ powstrzymała inwazję bolszewików na Europę, a Polsce zagwarantowała niedawno odzyskaną niepodległość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Tematem odcinka jest Bitwa Warszawska. Przeszła ona do historii, ponieważ powstrzymała inwazję bolszewików na Europę, a Polsce zagwarantowała niedawno odzyskaną niepodległość. Zawodnicy będą musieli wykazać się m.in. wiedzą, dlaczego Bitwa Warszawska nazywana jest "cudem nad Wisłą".

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...