Lombard. Życie pod zastaw 10 (499)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Adam mieszka w sąsiedztwie 10-letniego Eryka Martasa, ofiary przemocy domowej. Andżelika przychodzi do jego domu, by obejrzeć piecyk, który mężczyzna chce sprzedać. Odkrywa, co dzieje się u Martasów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy i właściciele lombardu na Cichej mają jak zawsze ręce pełne pracy. Nowi i stali klienci przynoszą rozmaite przedmioty, np. kulki antystresowe, oldschoolową prasę do owoców czy stylowy motocykl. Również w ich życiu osobistym wiele się dzieje. Andżelika i Mariusz niebawem mają wziąć ślub, jednak zachowanie Julki, córki mężczyzny z poprzedniego związku, kładzie się cieniem na ich codzienności. Również do kobiety wracają nierozwiązane sprawy z przeszłości. Tymczasem Kazimierz i Beata odzyskują uprowadzonego wnuczka, Sebusia, i synową. Barski nie zamierza tracić jednak czujności. Chce mieć oko na Ryżego. Lolek i Marta z kolei poważnie myślą o założeniu rodziny. Czeka ich wiele zaskoczeń.

W tym odcinku

Adam Ratajczyk mieszka w sąsiedztwie dziesięcioletniego Eryka Martasa, który jest ofiarą przemocy domowej. Ani matka chłopca, ani żaden z mieszkańców kamienicy nigdy nie próbowali mu pomóc. Sąsiedzi starają się usprawiedliwiać maltretowanie, aby zagłuszyć wyrzuty sumienia. Pewnego dnia Adam postanawia sprzedać w lombardzie piecyk gazowy. Andżelika przychodzi do domu klienta, by obejrzeć urządzenie. Odkrywa, co dzieje się u Martasów, i natychmiast interweniuje. Roman dobrze wie, że nie najlepiej mu idzie nauka języka polskiego. Aby się zrehabilitować, zgłasza się do udziału w spektaklu organizowanym przez szkołę. Ma przygotować stand-up. Roman jest zrozpaczony. Szuka natchnienia w lombardzie. Justyna i Andżelika czytają jego tekst.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...