Kuchenne rewolucje: Szczucin - Staropolska (4/13)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niedaleko okazałego Muzeum Drogownictwa w Szczucinie Małgorzata i Paweł prowadzą Staropolską. Początkowo czerpali spore zyski głównie z imprez okolicznościowych. Sytuację zmieniła pandemia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler, najbardziej znana polska restauratorka, znów podejmuje próbę ocalenia lokali gastronomicznych, które straciły swój blask. Widzowie przekonają się, jakie miejscowości odwiedzi tym razem, kto weźmie sobie do serca rady ekspertki, a kto je odrzuci, ponieważ będzie wiedział lepiej. Pierwsi z wymienionych mogą liczyć na nowy, pełen sukcesów rozdział w życiu.

Leżący w Małopolsce nadwiślański Szczucin liczy sobie kilka tysięcy mieszkańców. Można go znaleźć przy drodze, która łączy Tarnów z Kielcami. Niedaleko okazałego Muzeum Drogownictwa działa Staropolska prowadzona przez małżeństwo, Małgorzatę i Pawła. Kobieta jest absolwentką AWF-u, mężczyzna ma wykształcenie muzyczne, obojgu brakuje doświadczenia w gastronomii. Wcześniej krótko prowadzili lokal w Tarnowie, a potem postanowili zainwestować ogromne pieniądze, pozyskane z oszczędności oraz kredytów, by kupić okazałą restaurację w Szczucinie. Początkowo czerpali spore zyski głównie z imprez okolicznościowych. Sytuację zmieniła pandemia. Właściciele wpadli w długi, straty sięgają obecnie 650 tysięcy złotych. Po lockdownie klienci już nie wrócili, a Małgorzacie i Pawłowi brakuje pomysłu, jak ich sprowadzić. Zdecydowali się poprosić o pomoc Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...