Wszechświat: Zagadki starożytności: Przewidzieć przyszłość (2)

(The Universe: Ancient Mysteries Solved: Predicting the Future)

serial dokumentalny USA 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z ruchów Słońca, Księżyca i planet można podobno wyczytać przyszłość. Odcinek odpowiada na pytanie, czy naprawdę między zjawiskami astronomicznymi a tym, co ma się wydarzyć, istnieje pewien związek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dla starożytnych niebo stanowiło prawdziwy cud i było objęte kultem. Budziło zarówno strach, jak i stanowiło inspirację dla budowniczych, którzy stworzyli takie budowle jak Stonehenge. Twórcy programu odkrywają największe tajemnice przeszłości i starają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Okazuje się bowiem, że prawda ukryta jest wśród gwiazd.

W tym odcinku

Wielu ludzi uważa, że w układzie ciał niebieskich zapisany jest nasz los. Nawet najpotężniejsi i najbardziej kompetentni władcy - od cesarzy rzymskich, poprzez królów, po współczesnych polityków - uciekali się do astrologii, aby poznać przyszłość. Niemało ważnych decyzji zostało podjętych pod wpływem horoskopu. Twórcy programu badają, czy istnieją jakiekolwiek dowody na to, że obserwując zjawiska astronomiczne oraz ruchy gwiazd i planet, można naprawdę przewidzieć przyszłość.

Ładuję...