Komisarz Alex 17: Niewygodny świadek (206)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Znaleziono ciało streetworkera Marka Szeptaka. Sprawca silnie uderzył go w tył głowy kulą ortopedyczną. Komisarz Wilczak odkrywa, że mogła ona należeć do 10-letniego Edka. Chłopiec zniknął.

Oglądaj w telewizji

Wt 3.10 13:20
TVP HDlogo

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpił poległego Górskiego, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

W jednej z łódzkich bram zostaje znalezione ciało Marka Szeptaka, streetworkera ze Stowarzyszenia "Dzieci Łodzi", który był także aktywistą ekologicznym. Zabito go kulą ortopedyczną. Leon wyjaśnia, że kiedy Marek wychodził ze świetlicy środowiskowej, sprawca silnie uderzył go w tył głowy narzędziem zbrodni. Komisarz Wilczak odkrywa, że takie same kule zamordowany w dniu swojej śmierci podarował 10-letniemu podopiecznemu, Edkowi, który ma złamaną nogę. Po chłopcu zniknął ślad. Policjanci podejrzewają, że ma to związek ze sprawą i postanawiają wszcząć procedurę Child Alert. W toku dalszego śledztwa funkcjonariusze ustalają, że Marek Szeptak był synem bogatego łódzkiego przedsiębiorcy, z którym od lat był w konflikcie. Niedługo przed tragedią brał nawet udział w proteście pod fabryką plastikowych opakowań należącą do jego ojca. Pracownicy komendy zgłębiają się w sieć skomplikowanych powiązań, w których tkwił denat. Toczą również walkę z czasem, by uratować zaginionego Edka.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...