Miasto Kobiet (1/11)

talk-show Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Prowadzące zaprosiły do studia Aleksandrę Żebrowską. Porozmawiają z nią m.in. o macierzyństwie. Kolejny temat będzie dotyczył zespołu Aspergera u osób zdiagnozowanych w dorosłości.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W nowej odsłonie programu Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz ponownie poruszają trudne, ale według nich ważne tematy. Ze swoimi gośćmi porozmawiają o prawach pracownic seksualnych w Polsce, zaproszą do studia osoby, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobiety, które żałują, iż zdecydowały się na macierzyństwo, i te, które walczą o prawa społeczności LGBT+. W kolejnych odcinkach pojawi się m.in. Aleksandra Żebrowska, która opowie, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa, a także Patrycja Sołtysik, która przybliży procedurę in vitro. Studio odwiedzą także osoby, które już w dorosłym wieku dowiedziały się, iż mają zespół Aspergera. Zdradzą, co dała im diagnoza i z jakimi problemami muszą się mierzyć na co dzień.

Prowadzące zaprosiły do studia Aleksandrę Żebrowską. Porozmawiają z nią m.in. o macierzyństwie bez filtra. Kolejny temat będzie dotyczył zespołu Aspergera. Choć kojarzony on jest z problemami wieku dziecięcego, goszczącym w programie kobietom postawiono tę diagnozę już jako osobom dorosłym. Opowiedzą one o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą się mierzyć na co dzień. Na koniec prowadzące poruszą kwestię wojny w Ukrainie. Przyjeżdżający obecnie do Polski obywatele tego kraju musieli zostawić wszystko co mieli, dom, a nawet rodzinę. W studiu zaś pojawią się kobiety, które wiedzą, z czym wiąże się wojna. Nina miała 7 lat, kiedy wraz z rodzicami uciekała przed konfliktem w Armenii, Ola zaś przez prawie dwa lata niosła pomoc ofiarom wojny w Jemenie. Kobiety doradzą, jak lepiej zrozumieć uchodźców z Ukrainy i z czym ci ludzie muszą się zmierzyć.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...