Policjantki i Policjanci (859)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Dyżurny zawiadamia patrol o wypadku na jednym ze skrzyżowań. Na miejscu okazuje się, że doszło do zderzenia z udziałem motocyklisty. Policjanci mają wątpliwości co do przebiegu kolizji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy członków dwóch załóg policyjnych, które patrolują dzielnice Wrocławia i każdego dnia walczą z przestępczością. Praca funkcjonariuszy przeplata się z ich osobistymi problemami. Szymon (Paweł Monsiel) musi zmierzyć się z perspektywą rozwodu. Czekają go też kłopoty ze zbuntowaną podopieczną z ośrodka resocjalizacyjnego dla trudnej młodzieży. Funkcjonariusz może liczyć na wsparcie Miłosza (Paweł Kowalczyk). Natalię (Anna Bosak), która wreszcie ułożyła sobie życie, czeka wiele szczęśliwych chwil w małżeństwie z Arkiem (Paweł Parczewski), ale też sporo napięć na patrolach z Wojtkiem (Bartłomiej Piekarski). Kolega po fachu nie może jej wybaczyć, że zastrzeliła jego ukochaną.

W tym odcinku

Dyżurny zawiadamia patrol o poważnym wypadku na jednym ze skrzyżowań. Na miejscu okazuje się, że doszło do zderzenia z udziałem motocyklisty. Policjanci z drogówki mają wątpliwości co do przebiegu kolizji. Natalia i Wojtek szukają tropów, które pozwolą znaleźć winnego. Tymczasem przychodzi kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży w salonie sukien ślubnych. Z całego towaru zginęła najdroższa kreacja. Prowadząc śledztwo, załoga trafia pod sam ołtarz jednego z wrocławskich kościołów. Szulc zabiera Niedźwieckiego i Mróz do pomocy przy sprawie śmiertelnego potrącenia dziewczyny. Sprawca ucieka z miejsca wypadku, brakuje też świadków. Roztrzęsiony Wojtek z trudem zabezpiecza teren zdarzenia.

Występują

Zobacz także

Ładuję...