Lombard. Życie pod zastaw 10 (485)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Klient lombardu próbuje sprzedać prasę do owoców na wino. Kazimierz zaczyna rozważać zakup, kiedy poznaje rodzinną historię żony. Anka i Andżelika wyjaśniają sobie dawne nieporozumienia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy i właściciele lombardu na Cichej mają jak zawsze ręce pełne pracy. Nowi i stali klienci przynoszą rozmaite przedmioty, np. kulki antystresowe, oldschoolową prasę do owoców czy stylowy motocykl. Również w ich życiu osobistym wiele się dzieje. Andżelika i Mariusz niebawem mają wziąć ślub, jednak zachowanie Julki, córki mężczyzny z poprzedniego związku, kładzie się cieniem na ich codzienności. Również do kobiety wracają nierozwiązane sprawy z przeszłości. Tymczasem Kazimierz i Beata odzyskują uprowadzonego wnuczka, Sebusia, i synową. Barski nie zamierza tracić jednak czujności. Chce mieć oko na Ryżego. Lolek i Marta z kolei poważnie myślą o założeniu rodziny. Czeka ich wiele zaskoczeń.

W tym odcinku

Rzeźnicy Marcin i Grzesiek częstują kolegę, Pawła, żeberkami w piwie. Wspominają, że zabili swojego irytującego kumpla, Józka, i to właśnie z jego mięsa jest potrawa. Paweł początkowo sądzi, że koledzy żartują, ale wkrótce nabiera podejrzeń. W dodatku okazuje się, że Józek naprawdę znikł bez śladu. Podczas wizyty w lombardzie wraz z Marcinem i Grześkiem w celu sprzedania rzeźniczych noży Paweł traci nad sobą kontrolę. Wyznaje, że zjadł mięso kolegi. Tylko Beata daje wiarę jego słowom. Klient lombardu próbuje sprzedać prasę do owoców na wino. Kazimierz zaczyna rozważać zakup, kiedy okazuje się, że dziadek jego żony robił wino, kiedy była ona dzieckiem. Anka i Andżelika wyjaśniają sobie dawne nieporozumienia. Pierwsza z kobiet postanowiła porzucić romansowanie w sieci. Podczas wieczornego spaceru zaczepia ją intrygujący mężczyzna i składa pewną propozycję.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...