Na wodach północy: Behold the Man (1)

(The North Water: Behold the Man)

serial przygodowy Kanada/​Wielka Brytania 2021  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Rok 1859. Chirurg wojskowy Patrick Sumner dołącza do załogi statku wielorybniczego, który płynie do Arktyki. Skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Na pokładzie jest też brutalny harpunnik Drax.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1859. Lekarz Patrick Sumner (Jack O'Connell), który ma za sobą trudne przeżycia, postanawia dołączyć do załogi statku The Volunteer jako chirurg okrętowy. Ma nadzieję, że podczas wyczerpującej fizycznie wyprawy wielorybniczej po morzach Arktyki odsunie od siebie złe wspomnienia. Mężczyzna szybko się przekonuje, że podczas rejsu musi stawiać czoła nie tylko dzikim żywiołom, ale też skłonnym do przemocy członkom załogi, zwłaszcza brutalnemu harpunnikowi Henry'emu Draxowi (Colin Farrell). Konflikt między nimi stale narasta, a kiedy z dala od lądu i cywilizacji staje się jasne, co jest prawdziwym celem wyprawy, dochodzi do konfrontacji dwóch mężczyzn.

W tym odcinku

Rok 1859. Patrick Sumner, owiany złą sławą były chirurg wojskowy, dociera do Hull. Mężczyzna okrętuje się na statku wielorybniczym, który płynie do Arktyki. Członkiem jego załogi jest m.in. brutalny i porywczy harpunnik Drax. Właściciel statku Baxter i jego kapitan Brownlee opracowują plan, który gwarantuje im, że ekspedycja będzie rentowna bez względu na wielkość połowu. Od wypłynięcia z portu statek długo pokonuje wzburzone morze pokryte krą. Sumner cały czas zastanawia się, czy uda mu się ukryć przed załogą swoją tajemnicę oraz nałóg i przetrwać niebezpieczną podróż.

Występują

Twórcy

Ładuję...