Na wodach północy: To Live Is to Suffer (5)

(The North Water: To Live Is to Suffer)

serial przygodowy Kanada/​Wielka Brytania 2021  dla dorosłych

W skrócie

Sumner budzi się w chacie misjonarza. Duchowny opiekował się nim, gdy był nieprzytomny. Mężczyzna stopniowo dochodzi do siebie, słuchając rad księdza i obserwując Inuitę, któremu zawdzięcza życie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1859. Lekarz Patrick Sumner (Jack O'Connell), który ma za sobą trudne przeżycia, postanawia dołączyć do załogi statku The Volunteer jako chirurg okrętowy. Ma nadzieję, że podczas wyczerpującej fizycznie wyprawy wielorybniczej po morzach Arktyki odsunie od siebie złe wspomnienia. Mężczyzna szybko się przekonuje, że podczas rejsu musi stawiać czoła nie tylko dzikim żywiołom, ale też skłonnym do przemocy członkom załogi, zwłaszcza brutalnemu harpunnikowi Henry'emu Draxowi (Colin Farrell). Konflikt między nimi stale narasta, a kiedy z dala od lądu i cywilizacji staje się jasne, co jest prawdziwym celem wyprawy, dochodzi do konfrontacji dwóch mężczyzn.

W tym odcinku

Sumner budzi się w chacie misjonarza. Duchowny opiekował się nim, gdy był nieprzytomny. Mężczyzna stopniowo dochodzi do siebie, słuchając rad księdza i obserwując Inuitę, któremu zawdzięcza życie. Nadchodzi wiosna. Sumner powraca do Hull. Zamierza odnaleźć Baxtera i odebrać od niego zapłatę. Potem chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Zajęty planowaniem przyszłości mężczyzna nie zastanawia się nad tym, że może spotkać Henry'ego Draxa.

Występują

Twórcy

Ładuję...