Poirot: Niemy świadek

(Poirot: Dumb Witness)

serial kryminalny Wielka Brytania 1996

W skrócie

Poirot obserwuje kłótnię między Charlesem Arundellem a jego bogatą ciotką, która niedługo potem niespodziewanie umiera. Jedynym świadkiem jej śmierci jest foksterier Bob...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pochodzący z Belgii, nieco ekscentryczny Hercules Poirot jest doskonałym detektywem. Nie zależnie od miejsca i czasu zawsze dzielnie tropi przebiegłych przestępców.

W tym odcinku

Kapitan Hastings (Hugh Fraser) i Herkules Poirot (David Suchet) jadą na zawody do Berkshire, w trakcie których przyjaciel Arthura, Charles Arundell (Patrick Ryecart) chce pobić rekord szybkości na wodzie. Jednak silnik łodzi mu się psuje. Poirot i inni goście obserwują kłótnię między Charlesem a jego bogatą ciotką, arystokratką Emily Arundell (Ann Morrish), która zapewnia, że nie będzie dłużej sponsorować jego drogiego hobby, a Charles jej grozi. Wkrótce Emily doznaje poważnych obrażeń i o mały włos nie traci życia. Zdradza wtedy detektywowi, że podejrzewa, że ktoś z krewnych chce ją zabić i przejąć jej cały majątek. Niedługo potem pani Arundell umiera. Lekarze stwierdzają zgon z powodów naturalnych, ale Poirot zaczyna szukać mordercy. Odkrywa, że jedynym świadkiem śmierci Emily był jej ukochany foksterier Bob. W "Niemym świadku", opartym na książce wydanej w 1937 r., widzowie zauważą wiele odniesień do innego odcinka serii "Co masz w swoim ogródeczku?".

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...