Poirot: Pierwsze, drugie... zapnij mi obuwie

(Poirot: One, Two Buckle My Shoe)

serial kryminalny Wielka Brytania 1992

W skrócie

Herkules Poirot odbywa rutynową wizytę u swojego dentysty, pana Morleya. Niedługo później Morley zostaje znaleziony martwy. Wiele wskazuje na samobójstwo - Poirot podejrzewa morderstwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pochodzący z Belgii, nieco ekscentryczny Hercules Poirot jest doskonałym detektywem. Niezależnie od miejsca i czasu zawsze dzielnie tropi przebiegłych przestępców.

W tym odcinku

Herkules Poirot odbywa rutynową wizytę u swojego dentysty, pana Morleya (Laurence Harrington). Niedługo po tym, jak detektyw opuszcza klinikę, Morley zostaje znaleziony martwy, z raną postrzałową. Wiele wskazuje na samobójstwo. Poirot podejrzewa jednak, że ktoś zamordował lekarza. W kręgu podejrzanych znajdują się pacjenci, którzy wraz z detektywem czekali w kolejce do gabinetu Morleya. Są to: bogaty dyrektor banku Alastair Blunt (Peter Blythe), młody faszysta Frank Carter (Christopher Eccleston), tajemniczy przybysz z Indii - pan Amberiotis (Kevork Malikyan) i pani Mabelle Sainsbury-Seale (Carolyn Colquhoun), która niedawno wróciła z Indii z misji charytatywnej. W trakcie śledztwa Poirot poznaje historię, jaka miała miejsce 12 lat wcześniej w Indiach.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...