Poirot: Wielka czwórka

(Poirot: The Big Four)

serial kryminalny Wielka Brytania/​USA 2013-2014

W skrócie

W trakcie międzynarodowego turnieju szachowego w zagadkowych okolicznościach umiera rosyjski mistrz. Poirot podejmuje śledztwo w tej sprawie. Orientuje się, że śmierć zawodnika nie była naturalna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Zbliża się druga wojna światowa. W trakcie międzynarodowego turnieju szachowego w zagadkowych okolicznościach umiera rosyjski mistrz. Herkules Poirot podejmuje śledztwo w tej sprawie. Szybko orientuje się, że śmierć zawodnika nie była naturalna i miała związek z politycznym spiskiem. Wspierany przez przyjaciół detektyw odkrywa powiązania zamordowanego z grupą pacyfistów. Trafia na ślad tajnego międzynarodowego stowarzyszenia, w którego skład wchodzą znane i szanowane osoby.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...